X-trial Zubr Cup v Ujčově

Již 9. ročník X-trial Zubr Cupu se konal 19. července 2014 ve sportovním areálu v Ujčově. Triatlon byl složený z běhu (8,9 km), kajaku na řece Svratce (5,5 km) a jízdy na horském kole v terénu (27 km). Štafetového závodu se zúčastnilo celkem 10 týmů, v soutěži jednotlivců 11 mužů a 4 ženy. Vítěznou příčku obsadil tým MARS Svratka a.s., druhou příčku tým Technika Brno Extreme Abuelo a třetí příčku Technika Brno Extreme A+. Zubr Cupu se také účastnil jeden tým z Ujčova, který dosáhl na 7. místo. V souboji jednotlivců se na prvním místě umístil Háša Michal, na druhém místě Dytrt Aleš a na třetím Husák Ondřej. Z žen první místo získala Štýbnarová Radka, druhé místo Legová Tereza a třetí místo Šídlová Ludmila.

Zasoutěžily si také děti a to v závodě Zubřík - mladéžnický duatlon do 15 let (0,8 km běh - 3,5 km horské kolo - 0,8 km běh). Součástí sportovního dne byl i závod v běhu nejmenších dětí na 50 metrů a závod na inline bruslích pod názvem Kluci, holky: Jedeme v tom s Martinou!".

Soutěžní den byl doplněn grilovací show profesionálního kuchaře Štefana Oršoše a pro děti byly připraveny nafukovací atrakce.

Poděkování patří všem soutěžícím, sponzorům za jejich podporu, pořadatelům a pomocníkům na trati.