Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Třetí setkání na louce

Publikováno . Kategorie .

„Vítejte, milí přátelé, po roce na louce zase. Vzniká nám milá tradice toulat se trochu v čase!“

Tak tato slova zazněla na začátku pohodového odpoledne 14. září 2019, když jsme se pokusili volně navázat a pokračovat ve vyprávění o možných životních cestách našich dávných předků poté, co byla před 582 lety poprvé písemně zmíněna osada Kovářová. Tentokrát v krátké hře s názvem:

„KOVÁŘOVÁ 580 + 2 aneb Proč jsou všichni v Mexiku?“

Naše malá kovářovská divadelní společnost nastínila strastiplné putování dvou zdejších dobrodruhů do horkého Mexika, v touze po rychlém zbohatnutí. Naštěstí si hoši v daleké cizině rychle uvědomili, kde je jejich domov a fofrem se k nám vrátili zpět.

Stejně tak, a doufáme, že stejně rádi se vrátili i naši diváci, sousedé, přátelé a známí na kouzelnou lyžařsko-divadelně-taneční louku „Na Nivách“ nad Kovářovou. Zasmát se, pobavit se mezi sebou a prožít příjemné a veselé odpoledne. Bohatá, přesto rychlá tombola (dárcům hodnotných cen patří velký dík), chutné občerstvení, skoro už tradiční hudební produkce kapely z Lipůvky, se kterou se báječně tančí a zpívá i krásné podzimní počasí bezvadně doplnily vydařenou akci. Úsměv diváků byl vidět, velký potlesk byl slyšet a pro nás to znamená, že snad máme pokračovat za rok zase.

Takže všem, kteří se na přípravě akce a programu jakkoliv podíleli, děkujeme a už teď zkusíme slíbit, že se za rok na stejném místě zase sejdeme a budeme se společně toulat naší krásnou Vysočinou.

H.S.