Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Připomínka 100. výročí vzniku Československé republiky

Publikováno . Kategorie .

V letošním roce je tomu přesně 100 let, co vznikla samostatná Československá republika. Na mnoha místech po naší zemi se konají různé připomínkové slavnosti k tomuto výročí, stranou nezůstávají ani malé obce, jako je Dolní Čepí. V podvečer 27. října proběhlo, na Dolním Čepí, slavnostní odhalení vsazené lípy, která bude budoucím generacím připomínat právě sté jubileum republiky.

Pamětní lípa byla vsazena do místa poblíž pomníku padlých v první světové válce. V úvodu programu zazněla píseň „Ach synku, synku“, následoval projev pana starosty Mitáše a nedvědického kronikáře, doktora Šmída. Na konci programu zazněla Československá hymna. Po ukončení akce se většina přihlížejících odebrala do kulturního domu, kde členové SDH Dolní Čepí připravili malé občerstvení.

Poděkování patří členům SDH Dolní Čepí a tamějším občanům, kteří celou akci zorganizovali. Nemalé díky patří i obci Ujčov, jenž akci finančně podpořila. Je hezké vidět, že i mladá generace, která bývá ostatními tak často kritizována, neztrácí zájem o kulturní dění v obci a cítí potřebu připomínat si právě takové důležité chvilky, jako je třeba sté výročí od založení Československa.

E. V.