Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Vánoční besídka v Lískovci

Publikováno . Kategorie .

Loňské divadelní představení na vánoční besídce sklidilo velký úspěch a letos tomu nebylo jinak. Přesně o rok později, 26. prosince 2017, děti i dospělí v Lískovci zahráli ve zkrácené verzi pohádku Lotrando a Zubejda. V představení zazněly všechny známé písničky včetně živého hudebního doprovodu. Po divadelním představení některé děti ještě recitovaly básničky, hrály na hudební nástroj a zpívaly vánoční koledy a písničky. Sváteční odpoledne se vydařilo a můžeme se těšit, co dalšího nám děti předvedou zase za rok.

Článek zveřejněný v měsíčním zpravodaji Novinky:

Vánoce, Vánoce přicházejí…
Vánoce, to kouzelné slovo, vyvolávající úsměv na tváři a neurčitou naději u všech lid bez rozdílu věku. Je to asi ten zázrak zrození, který je základní podstatou těchto svátků, i když se v současnosti bohužel staly i předmětem konzumu. Přesto jsou stále něčím více a dovedou proměnit i mezilidské vztahy.

Dnes žijeme již sedmdesát dva roků bez válečných konfliktů. Před sto lety, ve čtvrtém roce strašné války se o Vánocích stal malý zázrak. V zákopech proti sobě byli vojáci Francie a Německa a bojovali na život a na smrt. O Štědrém dnu všichni slavili narození Ježíška a stalo se, že obojí vyšli ze zákopů a bez ohledu na nepřátelství slavili společně. Vždyť to byli stejné lidé se stejnými zásadami a touhou po ukončení války, po míru. Dopad byl okamžitý přesun z obou stran na jiné úseky fronty pro ztrátu bojeschopnosti.

Takže Vánoce mají být o přátelství a setkávání. A toto se již tradičně děje druhý svátek vánoční, kdy se v KD v Lískovci sejdou sousedé, přátelé a příbuzní na vánoční besídce. Prvé setkání v roce 1985 pořádali členové a příznivci místní lidové strany, od devadesátých let se připojili i členové Kolpingovy rodiny. Je štěstí, že vesnice žije mládím a je stále dostatek drobotiny.

Besídka 2017 byla obzvláště vydařená. Sešla se téměř stovka účastníků, aby shlédli pohádku ,,Lotrando a Zubejda“, kterou s dětmi nacvičily sestry Iva a Marie Ostrých. Úspěch byl veliký, potlesk na otevřené scéně i na závěr nebral konce. Posezení v přátelské atmosféře u kafíčka a vánočního cukroví bylo pěkné zakončení vánočních svátků.

Takže díky našim dětem, ať jsou zdravé a dělají nám radost, díky všem, kteří zajistili hudební a slovní doprovod a díky holkám za perfektní režii a přípravu besídky.

A pro nás všechny přání, abychom v klidu, míru a pohodě prožili rok 2018 a mohli se zase v hojném počtu sejít 26. 12. 2018.