Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Hasičská soutěž SHČMS v Lískovci

Publikováno . Kategorie .

V neděli 7. května 2017 se v Lískovci konala okrsková soutěž v hasičském sportu. Soutěže se zúčastnilo celkem 10 sborů dobrovolných hasičů z okrsku Nedvědice. Soutěžních družstev však bylo více. V kategorii muži se o putovní pohár utkalo 13 družstev, v kategorii žen 6 družstev a v kategorii dětí 7 družstev.

Po zahájení sportovního odpoledne proběhlo rozlosování pořadí. Soutěž má celkem dvě disciplíny a putovní pohár vyhraje družstvo s nejnižším celkovým časem. První disciplínou je štafeta, které se účastní čtyři členové družstva. V disciplíně druhé se soutěží v požárním útoku. Děti mají trochu upravené podmínky, protože se neúčastní štafety a mají zkrácenou trať při požárním útoku. Adrenalin i nadšení mají však stejně velký jako dospělí.

Výsledky soutěže:

  • Kategorie muži
POŘADÍ DRUŽSTVO
1. místo Nedvědice „A“
2. místo Sejřek
3. místo Pernštejn „B“
4. místo Dolní Čepí
Další umístění sborů z našich obcí:
6. místo Ujčov „Mitáši“
7. místo Lískovec
9. místo Kovářová
13. místo Ujčov
  • Kategorie ženy
POŘADÍ DRUŽSTVO
1. místo Chlébské
2. místo Ujčov
3. místo Nedvědice
4. místo Lískovec
5. místo Sejřek
6. místo Smrček
  • Kategorie děti
POŘADÍ DRUŽSTVO
1. místo Ujčov „A“
2. místo Lískovec „A“
3. místo Ujčov „B“
4. místo Pernštejn
5. místo Lískovec „B“
6. místo Nedvědice „B“
7. místo Nedvědice „A“

Celkového nejnižšího času soutěže dosáhlo družstvo Nedvědice „A“, proto si mohli domů odvést putovní pohár z této okrskové soutěže v hasičském sportu.

Poděkování patří všem sborům dobrovolných hasičů a divákům, kteří se této akce zúčastnili. V neposlední řadě patří poděkování také členům SDH Lískovec za organizaci závodů.