Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Den dětí v Lískovci

Publikováno . Kategorie .

Po roce se opět 26. 6. 2016 ve 14 hodin na hřišti v Lískovci konalo dětské odpoledne.

Po velmi horkých dnech se dostavilo chladnější a deštivé počasí. Přesto se téměř dvacítka dětí a přes třicet dospělých dostavilo na místní hřiště, aby si užili odpoledne plné her. Měli jsme štěstí, obloha byla zakaboněná, ale deštík zábavu nepokazil.

Tak si děti mohly užít jízdu odvahy na kole přes sklápěcí fošnu a jízdu zručnosti mezi zábranami, pohoupání na silném lodním laně, házení kamenem a také střelbu ze vzduchovky na pivní plechovky. Obklopeno bylo také „jezírko“, kde chytaly na háček různá zvířátka. Většina se také vystřídala při souboji, kdo koho „srazí“ molitanovými dřevci z kladiny.

Po vyzkoušení všech zábav nastoupily jednotlivé skupinky dětí na zdolání „pohádkové cesty“. Čekal je úkol poznat a najít zvířátka, která se ztratila čarodějnici, včelkám najít cestu do úlu, Rumcajs s Mankou vyzkoušeli jejich zručnost, děvčatům na louce pomohly s kopením sena a za to si vyzkoušely „sedmimílové boty“. Poslední úkol u „Mata a Pata“ bylo zatloukání hřebíků do špalku a manipulace se šiškami.
Po absolvování pohádkové cesty přišlo prokázání osobní odvahy. Děti zdolávaly sjezd zavěšeny na kladce po napnutém lanu ze svahu nad hřištěm. Všem se to velice líbilo a fronta na sjezd stále nekončila. Tuto atrakci si vyzkoušely i „děti“ v pokročilejším věku a spokojenost byla veliká.

A byl zde závěr s předáváním diplomů a dárků, opékáním špekáčků a těšením se na příští rok.

Poděkování za pěknou akci patří pořadatelům místního SDH.