Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Senior Cup v Lískovci

Publikováno . Kategorie .

První neděli v září, letos 6. září 2015, patří pozornost hasičům staršího věku, protože se v Lískovci pro ně pořádá tradiční závod, tedy Senior Cup. Letos se závodu zúčastnilo celkem 8 družstev, která se utkala ve 3 disciplínách.

Hlavní disciplínou je požární útok. Oproti minulým ročníkům byla letos upravena pravidla a soutěžící museli spojovat čtyři savice namísto dvou. Družstvo Olší se potýkalo s menší technickou poruchou mašiny. Byla jim propůjčena jiná mašina a nakonec útok na druhý pokus dokončili. Protože měli stejný čas jako družstvo z Pernštejna, musel proběhnout takzvaný rozstřel. Z každého družstva se vybral jeden zástupce a soutěžilo se, kdo nejdříve smotá hadici.

Po menší přestávce na občerstvení se přešlo k disciplíně druhé, kterou byl štafetový běh s bečkami. Na závěr následovalo pití půl litru piva na čas. Jiřík Praisler, který chodí teprve do mateřské školy, všem předvedl, jak má správně vypadat rychlé vypití šťávy.

Výsledková listina požárního útoku:

 1. místo Čtyři Dvory – vítěz poháru starosty obce
 2. místo Nedvědice
 3. místo Pernštejn
 4. místo Olší
 5. místo Dolní Čepí
 6. místo Věchnov
 7. místo Lískovec
 8. místo Ujčov

Odměněni byli také nejrychlejší hasiči v pití piva:

 1. místo SDH Nedvědice – p. Konečný (čas 5, 25 s)
 2. místo SDH Ujčov – p. Hanák (čas 5,40 s)
 3. místo SDH Čtyři Dvory – p. Hlaváček (čas 5,50 s)

Poděkování patří především členům SDH Lískovec za organizaci, všem zúčastněným sborům dobrovolných hasičů a všem divákům.