Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

X-trial Zubr Cup v Ujčově

Publikováno . Kategorie .

Letošní 10. ročník Xtrial Zubr Cupu proběhl opravdu v extrémních podmínkách, což se i odrazilo na menší účasti, a to jak závodníků, tak veřejnosti. I přesto jsme byli svědky krásného závodu, kterému dominovala trojice z Mars Svratka,a.s. ve složení M.Trávniček, Filip Hric a J.Sláma, když jim v patách na druhém místě skončil Michal Háša se svým E.On triathlon týmem a na třetím místě skončil silný tým Techniky Brno Extréme Abuelo. Náš Czech outdoor eXtréme team doběhl na čtvrtém místě. Neméně zajímavým byl i závod jednotlivců, který opanoval Šimon Babíček z Czech outdoor eXtréme teamu před Leošem Roušavým a Petrem Liebichem, oba z téhož týmu.

Úvod náročného dne patřil těm nejmenším ve věku od 2 do 6 let a byla opravdu radost na jejich zápolení hledět. Čas po obědě patřil dalším mlaďochům, kteří v odpoledním parnu absolvovali svůj duatlon a nejlépe jej zvládl Tomáš Jadrný z Iscarex Junior teamu, před Ondrou Marešem z Ujčova a benjamínkem Šimonem Ryzým z Brna. Děvčata vyhrála L.Praislerová před T.Praislerovou, obě z domácího oddílu.

Na závěr musím poděkovat všem pomocníkům a týmu pořadatelů, i všem nejmenovaným sportovcům za jejich účast a podporu závodu a věřím, že se nám podaří v roce 2016 načít druhou desítku. Ještě jednou přijměte poděkování za krásný zážitek a přeji krásný zbytek letošního léta.

Pavel K., ředitel Czech outdoor tour