Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Slivkošt v Lískovci

Publikováno . Kategorie .

Sobota 21. března 2015 patřila všem, kteří si rádi pochutnají na pálence. Členové SDH Lískovec zorganizovali akci pod názvem Slivkošt 2015. Do soutěže o nejlepší pálenku bylo přihlášeno celkem 18 vzorků. Každý, kdo do soutěže věnoval vzorek, obdržel zdarma tzv. koštovací lístek, ostatní si jej mohli koupit za 150 Kč. Během odpoledne probíhal samotný košt a s ním spojené známkování.

K poslechu i tanci hrál pan Mitáš s panem Černým, nachystáno bylo také bohaté občerstvení. Na závěr odpoledne proběhlo vyhlášení nejlepší pálenky, která pocházela z vlastnictví pana Adolfa Trdého.

Poděkování patří všem zúčastněným, fotografovi a SDH v Lískovci za organizaci.

Článek zveřejněný v měsíčním zpravodaji Novinky.

Alkohol, metla pro lidstvo nebo radost pro člověka?

Motto: Dle některých vědců v denním malém, pravidelním množství alkohol prospívá, ve velkém a větším množství, zvláště pravidelném, škodí jak tělu, tak duchu člověka.

Když jdou dva švestkovou alejí, mají různé představy. Jeden vidí vrchovatou mísu chutných, šťavnatých knedlíků, druhý vidí skleničku plnou průhledné tekutiny.

Slivovice, tento zázrak přírody, kdy z nechutné páchnoucí kaše se v pálenici objeví čirý, jiskřící a řetízkující čurůček, dráždící všechny smysly člověka svojí vůní a chutí.

21. března 2015 se v KD Lískovec konal již čtvrtý ročník tzv. ,,Slivkošt Lískovec“.

Po dvou letech (koná se střídavě přes rok ve spolupráci s družební obcí Ochoz u Tišnova) se opět na prostřeném stole objevilo 18 druhů ovocných likérů (slivovice, hruškovice, meruňka) a přes padesát přítomných po zahájení Ladislavem Lukáškem za místní SDH a Laďou Trdým, jmenovaným prezidentem ,,slivkoštů“, se započalo s koštování a hodnocením vzorků poskytnutých od místních i přespolních účastníků. Během čtyř hodin bylo koštování ukončeno a došlo na vyhodnocení. Jako nejlepší byl označen vzorek slivovice od místního pěstitele Ády Trdého, ale dá se říci, že dle minimálních zůstatků v lahvích chutnaly všechny vzorky.

A to je účel celé akce. Sejít se, vzájemně si popovídat, pobavit a zatančit. Dobrou náladu podpořila hudbou a zpěvem také skupina Mitáš a spol. Všichni se nakonec spokojeně a ve zdraví rozešli a těší se na opětovné shledání za dva roky.

Takže díky místním hasičům a všem, kteří se na organizaci podíleli.