2. ročník slivkoštu v Kovářové

by se dal uvést slovy písně
"Je nás jedenáct, nejsem sám, my všichni jsme Tvou krásou opilí..."

Ano, druhého ročníku kovářovského slivkoštu se v sobotu 30. března 2019 zúčastnilo celkem jedenáct pěstitelů-vystavovatelů a celá řada odborných degustátorů (co se do "hasičky" vešlo). Účastníci byli z řad kovářovských starousedlíků, chalupářů a chatařů, vzácnými hosty byli i přátelé z nedalekého Lískovce.

     Přípravy vzorků a organizace řízené degustace se opět ujaly nestranné hostesky z Kovářové. Všichni účastníci přispěli lahůdkami na společně prostřený stůl, nadaní přítomní muzikanti vyplnili volné chvíle hudbou a zpěvem, a tak není divu, že se pozdní odpoledne protáhlo v dobré náladě až do pozdní noci.

     Degustátoři se opět těžko rozhodovali, koho poslat na stupně vítězů, po prvních součtech hlasů bylo totiž nutno ještě znovu malinko ochutnávat a upřesnit tak pořadí na 1. a 2. místě a na 3. a 4. místě (bodová shoda), z čehož je patrné, že kvalita vzorků byla velmi vyrovnaná a podle hodnocení všech i velmi vysoká.

     Závěrem tedy blahopřání Milanovi R. (3. místo), Petrovi B. (2. místo) a Jirkovi D., který po 1. ročníku obhájil letos znovu 1. msíto!

     Všem ostatním poděkování za účast a úplně všem: "Po kalíšku" na zdraví, na další úrodu, na hezký rok a na dobrou pohodu!"

2. ročník slivkoštu v Kovářové - účastníci  2. ročník slivkoštu v Kovářové - účastníci

2. ročník slivkoštu v Kovářové - malý harmonikář  2. ročník slivkoštu v Kovářové - vítězové